Colour Therapy

Kolorpunktura (barevná neinvazivní akupunktura)
Kolorpunktura je harmonizační terapie nového věku, která spojuje tradiční čínskou medicínu a základy biofotonického výzkumu v oblasti biofyziky (fotobiologie nebo biofyzika světla).

Kolorpunktura je neinvazivní holistická metoda, kterou založil geniální německý naturopat Peter Mandel.
Holistická metoda znamená,
že se léčba nezaměřuje pouze na jednotlivé části těla nebo na konkrétní potíže, ale na celek – na duši, mysl a tělo.
Základním pilířem kolorpunktury je stimulace citlivých oblastí a bodů na kůži různými terapeutickými barvami a světlem. Každá barva má přesnou frekvenci a vibrační energii, která určuje obsah informací, jež vysíláme do těla a orgánů. Barevné vibrace nebo vlny vytvářejí v lidském těle přímo i nepřímo různé reakce. Například zelená barva detoxikuje, uvolňuje křeče, napomáhá vylučování a je uklidňující a relaxační.
Barva je součástí světla. Světlo je prapůvodcem veškerého života. Bez světla by nemohl existovat buněčný metabolismus ani komunikace mezi buňkami. Informace, které přenáší světlo a barvy v kombinaci s tokem energie regulují vibrace buněk, které ztratily svou přirozenou funkci. Informace obsažené ve světle a v barvách v kombinaci s tokem energie regulují vibrace buněk, které ztratily svou přirozenou funkci. Buňky se koneckonců rodí právě díky světlu a jeho frekvencím.
Vyživováním určitých oblastí a bodů těla barevným světlem terapeut stimuluje meridiány orgánů, jak je popisuje tradiční čínská medicína. Výběr barvy a ošetřovaných oblastí a bodů určuje terapeut na základě diagnostiky a energetického stavu pacienta.
KOLORPUNKTURA POMÁHÁ S:
Kolorpunktura je nejen mimořádně účinná při léčení nemocných, ale může také sloužit jako preventivní opatření pro zajištění zdraví a pohody. Kolorpunkturu lze v zásadě použít při jakémkoli onemocnění, a to buď jako podpůrnou léčbu, nebo jako jedinou hlavní terapii.
 • Stresem
 • Depresemi
 • Poruchami spánku
 • Hormonálními poruchami
 • Vysokým krevním tlakem
 • Úzkostmi
 • Kožními infekcemi
 • Toxikací
 • Posílením imunitního systému
Světlo je život. To není jen tak ledajaký názor, ale vědecky potvrzený fakt. Konkrétně se světlo účastní komunikace mezi buňkami v těle. A když si buňky přestanou rozumět, nastupují nemoci. Dodávání světla tělu má rezonanční účinek a zajišťuje, aby si buňky opět rozuměly, což podporuje přirozený proces uzdravování těla.
PETER MANDEL, zakladatel kolorpunktury
NAŠE terapeutKA
 • Mgr. Karina Mazur
  Lektorka terapeutické jógy, terapeutka a naturopatka
  Karina Mazur je naše vedoucí certifikovaná lektorka terapeutické jógy, terapeutka a naturopatka. Hovoří česky, anglicky, rusky a španělsky.

  Její nelékařská praxe naturopata zahrnuje různé neinvazivní techniky, jako jsou biomagnetická terapie, kolorpunktura a krystaloterapie. Tyto terapie jsou její největší životní vášní, protože v sobě spojují holistický přístup, moudrost staré medicíny a výzkumy moderní vědy (kvantová fyzika a bioenergetika). Tyto metody Karina považuje za důležitou součást medicíny budoucnosti.
PROCEDURA
Délka procedury 60 minut
ROZVRH
Po - Pá: na objednání
CENÍK
Jednotlivá procedura 1 200 Kč
Balíček 5 procedur 5 000 Kč