Mikrokinezioterapie

Mikrokineze znamená malé pohyby, kinezioterapie pak ve francouzštině označuje pohybovou terapie.
Mikrokinezioterapie je manuální forma sofistikované terapie, kterou vytvořili dva francouzští fyzioterapeuti a osteopati Daniel Grosjean a Patrice Benini na začátku 80. let 20. století.
Mikrokinezioterapie
je novou holistickou metodou, která se vyvinula z medicíny, biologie, fyziky a embryologie. Kromě toho jsou v ní obsaženy poznatky z oblasti osteopatie a tradiční čínské medicíny.
Holistická metoda znamená, že se léčba nezaměřuje pouze na jednotlivé části těla nebo na konkrétní zdravotní problémy, ale na osobu jako na celek, tedy na duši, mysl a tělo. Mikrokinezioterapie stojí na dvou pilířích: na jedné straně sleduje příčiny příznaků a stimuluje regeneraci, na druhé straně je také základní léčbou, při níž se pomocí restartování opravných mechanismů odstraňují stará traumata nebo blokace uložené v organismu.
Lidský organismus má vlastní paměť, která sahá až do doby před narozením. Psychická traumata ovlivňují naši fyzickou pohodu a mohou mít následky jako jsou alergie, migrény, srdeční arytmie nebo poruchy trávení. V mikrokinezioterapii jsou fyzická léčba a psychika ve vzájemném vztahu – toto je při terapii velmi důležité.
Jak vypadá „mikrokinezioterapie“ v praxi?
 • Pacient nejprve popíše své potíže,
  načež si oblečený lehne nebo se posadí na lehátko. Terapeut pak různými chvaty nahmatá vibrace tkání na povrchu těla a identifikuje oblasti, ve kterých chybí vitalita.
  01
 • Zkušené ruce
  v tkáních odhalí napětí, neprůchodné oblasti a blokace, aniž by to pacienta bolelo. Tyto blokace mohou vyvolávat nejrůznější příznaky jako jsou bolesti zad, poruchy spánku, alergie, syndrom vyhoření, deprese, napětí v šíji, bolesti ramen nebo zažívací potíže atd. Pacient nemusí nutně tyto blokace nebo napětí tkáně cítit.
  02
 • Odborník na mikrokinezioterapiI
  je však vnímá jako „znecitlivělé oblasti“ a po hmatu dokáže všechny tyto skryté blokace v těle odhalit – a to i v orgánech nebo nervových drahách. Pomocí palpační techniky dokáže terapeut odhalit nerovnováhu v tkáni.
  03
 • Jemným impulsem
  do pacientova těla pomáhá svalu znovu vibrovat a aktivuje jeho regenerační mechanismus a samoléčebné schopnosti. Tímto způsobem se do tkáně opět dostane životní rytmus.
  04
 • V konečném důsledku
  to vede nejen ke zmírnění potíží, ale také k „cílenému vymazaní inkriminujících informací“, a tím k úplnému zotavení.
  05
Mikrokinezioterapie je užitečným doplňkem

nezbytné lékařské nebo psychologické léčby a splňuje ty nejvyšší standardy. Jejím cílem není pouhá úleva od příznaků, ale jakýsi „reset“ organismu, při kterém jsou odstraněny stresující informace způsobující různá onemocnění.
NAŠE terapeutKA
 • Christiane E.Hets
  Mikrokineziolog
  Christiane se narodila v roce 1964 v Německu. Velmi brzy pochopila, že se chce stát naturopatkou a terapeutem somatického těla. V roce 1982 zahájila tříletý trénink dýchání a pohybu s 90letou učitelkou Friedou Goralewski podle tradice Elsy Gindlerové, průkopnice somatické práce s tělem.

  Poté následovala zkouška, aby se stala naturopatem, a učení různých naturopatických metod a manuálních terapií.
Léčba se provádí v dostatečných intervalech.
Ty by měly být několik dnů nebo týdnů od sebe, protože organismus musí nejprve stimulovat své samoléčebné schopnosti. Terapeuti nezaručují úspěch, příznaky ale ve většině případů úplně vymizí.
PROCEDURA
Délka 1 procedury se pohybuje v rozmezí 60-75 minut
ROZVRH
Po - Ne: na objednání
CENÍK
Jednotlivá procedura 2 100 Kč
Každá následující procedura 1 800 Kč