Kineziologie

Kineziologie je jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny.
Cílem kineziologie je udržování rovnovážného zdravotního stavu pomocí svalů lidského těla. Každá skupina svalů lidského těla má vztah k dalším částem těla – k jednotlivým orgánům, zažívacímu ústrojí, žlázám, kostem a krevnímu oběhu. Pokud jsou v dobré kondici svaly, je zdravé i tělo.
Kineziolog nejprve zjistí
celkový stav těla podle toho, jak při vyšetření reagují svaly na jemný tlak rukou.
Každý stres či nemoc se projeví na našich svalech. Některé svaly reagují na negativní informace a stres oslabením, některé naopak napnutím. Negativní emoce zablokují energetické proudění nejdříve v oblasti mozku a pak i v příslušné části těla, kterou tato oblast řídí. Zablokování nebo porucha energetických toků nastává při nemoci nebo stresu,
ale také z důvodů traumat, která si neseme z dětství, uložená v podvědomí. A tak se vytváří psychické či fyzické problémy, které se mohou stát chronickými. Stresové situace mohou zablokovat a odpojit až 75 % mozku.
Kineziologie využívá
vlastních ozdravných sil organismu. Po odblokovaní svalů se tělo člověka začne automaticky vracet do rovnovážného stavu. Tuto metodu se může naučit každý.
NÁŠ terapeut
  • Konstantin SСHMIDT
    Kineziolog

    Kineziologie využívá vlastních ozdravných sil organismu. Po odblokovaní svalů se tělo člověka začne automaticky vracet do rovnovážného stavu.
Kineziologie vznikla v 60. letech minulého století v USA.
Zakladatelem této metody je americký chiropraktik George Goodheart. Zjistil, že stlačováním různých bodů na lidském těle je možné posílit odpovídající svaly. Vytvořil mapu vztahů mezi 16 různými tlakovými body na lebce, nad prsní kostí, za kolenem a mezi všemi hlavními svalovými skupinami. V lidském těle jsou energetické kanály, díky nimž existuje vztah mezi tlakovými body, svaly a jednotlivými orgány. Tyto energetické dráhy nesou název meridiány a jsou využívány také v akupunktuře a akupresuře. Z metody George Goodhearta se postupně vyvinuly další kineziologické metody.
PROCEDURA
Délka 1 procedury se pohybuje v rozmezí 60 - 75 minut
ROZVRH
So, Ne - na objednání
CENÍK
Jednotlivá procedura 2 000 Kč