Lucie Hernández

Terapeutka, Health Coach, Klinická naturopatka (studium), Členka České naturopatické společnosti
Nabízíme odborné poradenství v oblasti výživy, individuální úpravy jídelníčku, doplňků stravy (nutričních i bylinných), bylinné terapie a úpravy životního stylu (kvalita spánku, pohyb, mindfulness) a dalšími individuálními potřebami klienta.

Moje cesta

ke zdravému životnímu stylu začala přibližně v roce 2018, kdy jsem se přes vlastní vážné několikaleté zdravotní problémy dostala k léčbě přírodní cestou, protože mi západní medicína nedokázala nabídnout žádné řešení mé zdravotní situace.
Načetla jsem obrovské množství knih a shlédla nespočet videí, abych se pak cestou pokusu a omylu dostala k vytouženému cíly a svých problému se úplně zbavila. Výsledek mě natolik nadchnul, že jsem se o léčbu přírodní cestou, často označovanou jako alternativní medicínu, začala zajímat hlouběji.
Postupně jsem došla k rozhodnutí, že chci svoje znalosti využít a pomoci tak dalších lidem. Možná proto, že jsem ze svého okolí neustále slyšela o problémech, kterými si lidé kolem mě procházejí, a velmi mě mrzelo, že jim jejich lékaři neřeknou o možnostech, které nám příroda a nové poznatky v této oblasti nabízí, a které by jim od jejich problémů ulevily a na jejich cestě ke zdraví pomohly.
Nechtěla jsem se stát klasických výživovým poradcem, který lidem vytváří jídelníčky za účelem hubnutí, ale člověkem, který lidem nabídne celostní pohled na jejich zdravotní situaci, protože věřím, že lidské tělo je velmi složitý, propojený systém, a je třeba k němu takto přistupovat.
V roce 2019

jsem se proto rozhodla pro studium Klinické naturopatie na Škole Klinické Naturopatie v Praze, která nabízí první a jediné komprehenzivní studium klinické naturopatie v České republice.
Klinická naturopatie zahrnuje komplexní vzdělání v oblastech klinické naturopatie, klinické nutriční medicíny a západní fytoterapie. Škola Klinické Naturopatie v Praze zároveň splňuje osnovy a směrnice Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světové naturopatické federace (WNF) pro výkon profese Naturopatie. Obor Klinické naturopatie propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti bylinné a nutriční medicíny.
V České republice

jsou pojmy naturopat a naturopatie nové a teprve se dostávají do vědomí veřejnosti. Naturopatická profese je přitom více než 2500 let stará lékařská profese a její kořeny sahají až k Hippokratovi, který ji sám praktikoval. Zaměřuje se nejen na stravu, ale i životní styl a individuální nastavení jedince. Naturopat ve své praxi pracuje se stravováním a úpravou jídelníčku, bylinkami, doplňky stravy (nutričními i bylinnými) ale i životním stylem (kvalita spánku, odpočinek, pohyb, mindfulness, meditace) a dalšími individuálními potřebami klienta.
Studium a získané kvalifikace v oboru:
Studium Klinické Naturopatie
Září 2020 – doposud
Léčebné koření ve Vaší kuchyni
Leden 2021
Funkční potraviny: nezbytná součást moderní výživy
Leden 2021
Filozofie, principy a teorie Naturopatie
Duben 2021
Pohledová diagnostika
Květen 2021
Naturopatická péče v prekoncepci a těhotenství
Květen 2021
Prvních 1000 dní rozhoduje: výživa dětí do 2 let
Květen 2021
Health Coaching
Srpen 2021

Základní Kurz Aromaterapie – certifikováno AČA

Duben 2023

Nutrigenomický seminář (Interpretace testů DNA Health, DNA Diet, DNA Mind, DNA Resilience)

Červen 2023
OBJEVTE, CO LUCIE NABÍZÍ
Odborné naturopatické poradenství v oblasti výživy, individuální úpravy jídelníčku, doplňků stravy a dalších individuálních potřeb klienta.