Mgr. Alena Atamanová

Trenérka jógy a jógaterapie
Alena je v ČR certifikovaná instruktorka klasické a terapeutické jógy.

Jóga přišla do mého života

když mi bylo 21 let. Pracovala jsem v IT společnosti a celý den jsem seděla u počítače. Bolel mě krk a poté přišly bolesti hlavy a problémy se spánkem.
Po porodu mé dcerky se objevil další problém - bolesti dolní části zad a útlak sedacího nervu. Jóga rozdělila můj život na před a po. Dozvěděla jsem se o jógové terapii a docházela na svůj první terapeutický kurz od velmi zkušené lektorky. Výsledek kurzu mě překvapil – mohla jsem se vrátit do aktivního života.
Velmi dlouho jsem odolávala své vnitřní touze stát se instruktorkou jógy. Mnoho mých kamarádek ale čelilo stejným problémům a obracely se na mě pro radu a pomoc. A tak jsem se rozhodla studovat jógovou terapii a pomáhat ostatním lidem.

Dnes je Alena v ČR certifikovaná instruktorka klasické a terapeutické jógy.
V roce 2019

Alena absolvovala kurz jógové terapie, kde si osvojila dovednosti práce s tělem terapeutickým způsobem. Kurz byl zaměřen na pochopení charakteristik a potřeb každého praktikujícího jednotlivě.
V roce 2020

získala Alena certifikát trenérky hatha jógy, prohloubila své porozumění filozofii jógy a pokročila ve své osobní praxi.
V roce 2021

se Alena zúčastnila školení „Jóga terapeut ze zaměřením na páteř“. Cílem školení bylo porozumění a procvičování postupů práce s lidmi se specifickými problémy páteře.
V 2022

Školení “Jsem jóga terapeut”
OBJEVTE, CO ALENA NABÍZÍ
V našich hodinách nacházíme rovnováhu mezi Asany z Hatha jógy, Jin jógy a Iyengar jógy.
Pokud máte problémy při pohybu z důvodu nadváhy, věku, zranění nebo jiných poruch pohybového aparátu, nabízíme vám naše jógové kurzy. Tyto kurzy jsou také vhodné pro osoby, kterým byla doporučena rehabilitační cvičení nebo jsou starší 55 let.
Backmitra je geniální vynález Guye Hamaekers a slavné terapeutky jógy Brigitte Longueville (Nizozemsko).